Wysoka dostępność

Wysoka dostępność (ang. High Availability) to zestaw standardów projektowania oraz odpowiedniej implementacji środowiska informatycznego mającego na celu minimalizację czasów nieplanowanych niedostępności czyli przerw w działaniu, braku świadczenia usług.

Usługi jakie świadczą środowiska informatyczne w wielu firmach są jednym z podstawowych biznesów tych firm albo są nieodłącznym elementem wspierającym biznes. W dobie XXI w. praktycznie nie ma już odwrotu od usług działów IT. Środowiska bezpośrednio realizujące sprzedaż, np. sklepy internetowe, programy księgowe, realizujące zarządzanie produkcją (ERP) czy realizujące zadania komunikacyjne (e-mail, VoIP), są tymi systemami których każda godzina przestoju przekłada się w każdej firmie bezpośrednio na zanotowane straty. Są to zazwyczaj straty których nie uda się już nadrobić. To mogą być także straty wizerunkowe czy wartości marki, które bardzo trudno bezpośrednio przeliczyć na pieniądze.

Każda taka firma powinna zabezpieczać swoje przychody poprzez odpowiednie zabezpieczanie systemów informatycznych, usług przez nie świadczonych. Takie zabezpieczenia powinny być bardzo dokładnie dobrane do specyfiki usług oraz działania biznesu. W przeciwnym razie będą one nieefektywne i wysoce kosztowne. Nasze doświadczenia pozwalają w optymalny sposób dobrać i zrealizować efektywne zabezpieczenia usług informatycznych. Zabezpieczenia, których średni zwrot z inwestycji wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Potrzebujesz więcej informacji? Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.