Business Intelligence / Performance Management

W dzisiejszych czasach sukces w biznesie w ogromnej mierze zależy od posiadania przez właściwe osoby właściwej wiedzy we właściwym momencie.  W otoczeniu pełnym zmian, "wywiad biznesowy" jak wprost można przetłumaczyć Business Intelligence, daje osobom decyzyjnym świadomość znaczenia informacji pochodzacych z terabajtów zgromadzonych danych. Po erze rewolucji przemysłowej, rewolucji wymiany informacji, nadchodzi era świadomości; świadomości będącej wynikiem zdolności do analizy zgromadzonych danych.

Business Intelligence to infrastruktura technologiczna, która pozwala na uporządkowanie informacji w celu zwiększenia wydajności procesu biznesowego. Infrastruktura ta to szeroka gama rozwiązań softwarowych do pozyskiwania, transformacji, oczyszczania, łączenia, analizowania, wizualizacji, notyfikacji i udostępniania danych, w sposób pozwalający na podejmowanie szybkich i trafnych decyzji biznesowych. Do Business Intelligenece / Performance Management  zaliczamy m.in. analizy służące do oceny przeszłości i teraźniejszości, analizy wielowymiarowe OLAP, kokpity menadżerskie (m.in. key performance indicators), narzędzia do wykrywania ukrytych korelacji (ang. data mining), jak również rozwiązania do analizy stanu przyszłego na podstawie zebranych danych historycznych (ang. forecasting).

Procesy biznesowe generują coraz to większe ilości danych, są one przechowywane w wielu różnorodnych systemach i bazach danych przedsiębiorstwa. Hurtownie danych i systemy BI umożliwiają zebranie, przetworzenie oraz prezentację raportów i analiz danych, tak były one  dostępne dla kadry zarządzającej w sposób szybki i intuicyjny. Zagadnienia techniczne jak np.  nazewnictwo techniczne źródeł danych jest przełożone na nazwenictwo biznesowe. Dodatkowo centralnie zarządzane środowisko Business Intelligence zapewnia jedną wersję prawdy w przedsiębiorstwie. Raporty i analizy nie są tworzone przez programistę za każdym razem od początku, a bazują na utworzonym wcześniej modelu danych BI (ang. metadata framework / universe).

Podsumowując posiadanie rozwiązań BI pozwala na znajdowanie nowych możliwości, szybszą odpowiedź na zmieniające się warunki i szybsze podejmowanie trafniejszych decyzji. A to wszystko zwiększa konkurencyjność na rynku.

INTEOS. PERFORMANCE SECURED.
Naszą misją jest wspieranie naszych klientów w osiągnięciu przewagi konkurencyjnej poprzez dostarczanie im najwyższej jakości usług oraz innowacyjnych rozwiązań IT w obszarze przetwarzania i bezpieczeństwa danych. Poprzez optymalne rozwiązania IT pomagamy klientom wzmacniać efektywność i budować stabilny sukces.

Do dostarczanych przez naszą firmę usług z zakresu BI i hurtowni danych należą:

  • Konsultacje (wybór rozwiązania, instalacja, zagadanienia techniczne)
  • Szkolenia
  • Analiza i wdrożenia
  • Project management
  • Wsparcie

Nasi konsultanci BI / DWH byli zaangażowani w prace projektowe, w których wykorzystwane były następujące narzędzia BI / ETL:  IBM Cognos, SAP BusinessObjects, Microsoft Reporting Services / Microsoft  Integration Services, Oracle HyperionMicrostrategy. Dlatego też, jako firma całkowicie niezależna od dostawców, potrafimy pokazać naszym klientom zarówno zalety, jak i też wady poszczególnych rozwiązań BI / DWH. Najpierw badamy wymagania klientów, na tej podstawie doradzamy, które z narzędzi najlepiej spełni te wymagania.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Potrzebujesz więcej informacji? Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.