Pozyskanie funduszy na rozwój Bacula Enterprise

Informujemy, że w dniu 9 czerwca 2011 firma Bacula Systems oficjalnie poinformowała o otrzymaniu od inwestorów kwoty 5 mln$ przeznaczonej na rozwój oprogramowania Open Source do wykonywania kopii zapasowych i odtwarzania Bacula Enterprise dla Dużych Centrów Danych. Fundusze te przyśpieszą proces rozwojowy oprogramowania naszego partnera, jak również sfinansują dalszy wzrost systemu sprzedaży oraz zapewnią jeszcze lepszą jakość wsparcia partnerów biznesowych.

Pierwszy twórca oprogramowania oraz CEO i założyciel Bacula Systems, Kern Sibbald, oswiadczył: "Jestem niezmiernie dumny z tego, że od czasu umieszczenia na SourceForge w 2002 roku, projekt Bacula Open Source przekroczył 1,5 miliona pobrań. Bacula Systems jest teraz gotowa do potwierdzenia swojej pozycji na polu komercyjnych zastosowań oprogramowania do backupu i odtwarzania danych klasy Open Source. Nastąpi to poprzez serię sukcesywnych wydań kolejnych wersji oprogramowania zawierających nowe, wartościowe technologie i pluginy, które dopełnią nasze wysokoskalowalne, sieciowe rozwiązanie do wykonywania kopii zapasowych i odtwarzania."

Podkreślając również swoje zobowiązania do szybkiego wzrostu swojego zespołu sprzedaży oraz zwiększonego wsparcia sieci partnerów i resellerów, Bacula Systems ogłosiła nowe osoby odpowiedzialne za te obszary; Aristide Carracio objął stanowisko Director of Sales and Marketing a Stephane Schweizer objął stanowisko EMEA Sales and Marketing Manager.
Wiecej informacji pod tym adresem.