Nowa wersja oprogramowania Bacula Enterprise 4.0.5

Bacula EnterpriseOpublikowana została nowa wersja oprogramowania do wykonywania kopii zapasowych i odtwarzania Bacula Enterprise. Nowa wersja nosi oznaczenie 4.0.5. Bacula Enterprise jest oprogramowaniem dedykowanym dla firm i instytucji dostępnym na otwartej licencji AGPLv3. Inteos oraz Bacula Systems zalecają swoim klientom upgrade do najnowszej wersji oprogramowania Enterprise Edition. Dzięki temu klienci będą mogli skorzystać z nowych funkcjonalności i poprawek, a jednocześnie uzyskają większą stabilność oprogramowania i długoterminowe wsparcie.

Pomimo niewielkiej zmiany numeru wersji zawiera ona bardzo dużo nowości i ulepszeń. Najważniejszymi z nich są:

  • Nowy plugin Alldrives dla systemów Windows
  • Nowy plugin NDMP do wykonywania kopii zapasowych i odtwarzania pamięci masowych klasy NAS
  • Nowy instalator pluginu VSS oddzielny od dotychczasowego instalatora klienckiego Windows
  • Komponent stanu systemu w pluginie VSS
  • Wiele aktualizacji funkcjonalności i poprawienie stabilności narzędzia administracyjnego BAT (Bacula Administration Tool)
  • Rozszerzony zakres certyfikowanych binariów (Ubuntu, Debian, Solaris, AIX, RHEL 6, Mac OS X)
  • Lepsza obsługa punktów przywracania systemów Windows
  • Poprawki w bvfs
  • Rozszerzenie funkcjonalności API pluginów

Więcej informacji o ww. aktualizacjach i oprogramowaniu Bacula znajduje się na stronie:
http://www.bacula.com.pl/bacula

By przetestować na własnym środowisku nową wersję Bacula Enterprise, klienci Inteos Sp. z o.o. powinni po prostu utworzyć nowe zgłoszenie w systemie supportowym Bacula Systems, podając przy tym posiadaną aktualnie wersję społecznościową lub też wersję Enterprise, z której będą migrować do wersji 4.0.5.

Kontakt:
email: info@bacula.com.pl
tel: +48 518 263 776

O firmie Inteos Sp. z o.o.:
Inteos Sp. z o.o.Inteos jest firmą świadczącą eksperckie usługi IT. W ich skład wchodzą usługi wdrożeniowe, wsparcia technicznego oraz szkoleniowe dotyczące środowisk realizacji kopii zapasowych opartych o oprogramowanie Bacula. Jako jedyna w Polsce, proponuje klientom subskrypcje serwisowe producenta oprogramowania Bacula Systems. Pojedyncza subskrypcja obejmuje pomoc techniczną dla pojedynczej instalacji serwera zarządzającego zwanego Dyrektorem (Bacula Director) bez względu na ilość czy wielkość klientów (ilość procesorów) lub ilość czy wielkość realizowanych kopii zapasowych.

O firmie Bacula Systems SA:
Bacula Systems S.A.Bacula Systems dostarcza najwyższej jakości support, usługi profesjonalne i szkolenia dla platformy oprogramowania open-source Bacula, które będąc niekwestionowanym liderem wśród rozwiązań backupowych klasy Enterprise pozostaje w 100% open-source, czyli wolnym od kosztów licencyjnych i opierającym się wyłącznie o otwarte standardy. Pierwsze wydanie oprogramowania Bacula miało miejsce w 2002 roku, co już wtedy wyeliminowało konieczność ponoszenia przez tysiące przedsiębiorstw, instytucji rządowych i edukacyjnych na całym świecie, wysokich kosztów na zakup zamkniętego przez dostawców oprogramowania komercyjnego. Główna siedziba Bacula Systems znajduje się w Szwajcarii, posiada również oddziały w USA, Holandii, Niemczech oraz we Francji. Firma została założona przez deweloperów oprogramowania Bacula, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne usługi wsparcia, które dorównałoby jakości oprogramowania open source Bacula.